Jak vybrat hypotéku? Zjistěte si podstatné informace

Přidal:

Potřebujete větší finanční obnos, který běžnou půjčkou nezískáte? Výběr hypotéky je velkým krokem a chyba ovlivněná nesprávným rozhodnutím, může mít neblahé následky. Podle čeho poznáte výhodnou hypotéku, které je vhodná právě pro vás?

Podle toho, na co si chcete půjčit, určete typ hypotéky

Existuje několik typů hypoték. Mezi velmi oblíbené patří například americká hypotéka nebo podnikatelská hypotéka. Každá z nich se hodí v jiných případech. Chcete si půjčit peníze na nové auto nebo na luxusní dovolenou? Zvolte americkou hypotéku. Máte nápad na firmu, ale chybí vám finanční kapitál? V tom případě je nevhodnější podnikatelská hypotéka.

Výše půjčky

Dalším parametrem je výše půjčky. Od toho se následně odvíjí i to, zda je nutné ručit majetkem a případně v jaké hodnotě. Zjistěte si minimální a maximální výšku nabízené hypotéky. Ověřte si, zda můžete poskytnout majetek, kterým se zaručíte v požadované hodnotě.

Ručení majetkem

Je možné ručit nemovitostí, která je výhradně ve všem vlastnictví, nebo je možné uvést nemovitost rodičů nebo obchodního partnera? Pro získání hypotéky je většinou nutné ručit majetkem. Zjistěte si dopředu, o jaký majetek se může jednat a do jaké výše tržní hodnoty je možné jít.

Úroková sazba a doba splatnosti

Důležitá informace, která by se měla projevit při porovnávání jednotlivých nabídek, je jistě výše úrokové sazby. S tím souvisí i doba splatnosti nebo doba fixace úrokové sazby. Všechny tyto parametry ve výsledku velmi výrazně ovlivní to, kolik za hypotéku ve výsledku zaplatíte. Správnými výpočty si snadno zjistíte, jaká hypotéka je v danou chvíli nejvýhodnější a pokud splňujete všechny předpoklady pro její získání, máte vyhráno.

0

O autorovi:

  Related Posts
  • No related posts found.

Přidat komentář